انجمن داوطلبان خدمات اجتماعي - 1

Renewable Energy       لازمة ارائه برنامه منسجم وگسترده براي کليه مددجويان آزاد شدة نيازمند،  ايجاد انجمني مردمي وغيردولتي است که زمينه مشارکت اجتماعي را در برنامه هاي عام المنفعه وخيريه فراهم نمايد 

ادامه مطلب...

سایت انجمن داوطلبان خدمات اجتماعی به زندانیان آزاد شده از زندان(نسخه آزمایشی)

اهواز - ایرنا - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خوزستان با اشاره به گسترش روزافزون فضای مجازی در کشور گفت:متاسفانه هنوز استفاده از فضای مجازی در کشور ضعیف است.


به گزارش ایرنا از روابط عمومی دادگستری خوزستان حجت الاسلام عبدالحمید امانت بهبهانی چهارشنبه در نشست کارگروه تخصصی پیشگیری از جرائم اخلاقی و آسیب‌های اجتماعی در فضای مجازی اظهار کرد: خانواده‌ها از ورود فرزندان خود به فضای مجازی هراس دارند این در حالی است که امروز ارتباط اولیاء و مربیان در همین فضا راحت‌تر شده است.
وی ادامه داد: فضای مجازی مانند هر فناوری دیگر با وجود مزیت‌هایی که دارد می‌تواند زمینه‌ساز آسیب‌های اجتماعی و جرائم متعدد باشد.
امانت بهبهانی گفت: فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دریای بی‌پایانی است که سازندگان آن نیز قادر به کنترلش نیستند. بهترین کار در این مسیر، ابتدا فرهنگ‌سازی و سپس نظارت بر محتوای کانال‌ها و برخورد با افرادی است که قصد سوءاستفاده از این فضا و کاربران را دارند.
وی بیان کرد: استان خوزستان به واسطه موقعیت جغرافیایی که دارد همواره مورد طمع دشمنان بوده و در معرض انواع توطئه ها قرار دارد اما به لطف الهی و با همت مردم شریف این استان و حضور دستگاه های امنیتی و انتظامی و اشراف دستگاه قضایی استان همواره بر توطئه های دشمنان پیروز بوده ایم.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خوزستان تاکید کرد: باید در خصوص فضای مجازی تدابیر داشته باشیم تا بتوانیم از این فضا بهتر استفاده کرده و از ضرر آن کمتر آسیب ببینیم.
معاون فرهنگی حوزه هنری استان خوزستان نیز در ادامه این نشست گفت: بدترین مواجهه با فناوری ، حذف آن است و بدترین ضربه را وقتی می‌خوریم که بخواهیم درها را به روی خودمان ببندیم.
محمد غدیرزاده با اشاره به نمونه‌های موفق همکاری هنر و رسانه در امر پیشگیری افزود: برخی انیمیشن‌های کوتاه تلویزیونی، در سال‌های اخیر به خوبی توانسته‌اند مهارت‌های زندگی را به مردم آموزش دهند و این گامی در جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جرائم است.
وی ادامه داد: امروز با ذهن کنجکاو نوجوانان و جوانانی روبه رو هستیم که به دنبال ترسیم اهداف آینده‌ خود هستند.
در این نشست نظرها و پیشنهادهایی برای استفاده بهتر از فضای مجازی و افزایش مصون سازی جوانان و نوجوانان در برابر فضای مجازی مطرح شد.
6065/6064
خبرنگار:محمدرضا بنوره** انتشار دهنده: محسن بهاروند

انتهای پیام /*

فرهنگي

فضاي مجازي

امانت بهبهاني

غديرزاده