انجمن داوطلبان خدمات اجتماعي - 1

Renewable Energy       لازمة ارائه برنامه منسجم وگسترده براي کليه مددجويان آزاد شدة نيازمند،  ايجاد انجمني مردمي وغيردولتي است که زمينه مشارکت اجتماعي را در برنامه هاي عام المنفعه وخيريه فراهم نمايد 

ادامه مطلب...

سایت انجمن داوطلبان خدمات اجتماعی به زندانیان آزاد شده از زندان(نسخه آزمایشی)
معاون درمان وزارت بهداشت در نشست مشترک هیأت ایرانی و عراقی گفت: ۹ بیمارستان، ۵ فروند هلی‌کوپتر، ۵۰۰ دستگاه آمبولانس، ۴۰۰ پزشک، ۶ هزار پرستار و پیراپزشک و ۱۵۰۰ نیروی بهداشتی آماده خدمت‌رسانی به زائرین هستند.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، قاسم جان بابایی در نشست مشترک هیأت وزارت بهداشت ایران و عراق در پایانه مرزی مهران در خصوص تفاهم‌نامه همکاری و خدمت‌رسانی به زائرین اربعین حسینی با اشاره به حضور 2 میلیون زائر ایرانی و حضور زائرین از کشورهای هم‌جوار ایران مثل پاکستان و افغانستان در مراسم پیاده روی اربعین، گفت: تعداد زائرین هر سال بیشتر می‌شود و وزارت بهداشت به منظور حفظ سلامتی زائرین نیز تدابیر خوبی اندیشده‌است.

معاون درمان با بیان اینکه امسال 9 بیمارستان در منطقه مرزی ایران و عراق آماده خدمت‌رسانی به زائرین است، افزود: البته بیمارستان‌های دیگر در استان‌های دیگر مثل همدان، کرمانشاه و حتی تهران نیز این آمادگی را دارند که به زائرین خدمات درمانی ارائه دهند.
وی با اشاره به استقرار 5 فروند بالگرد اورژانس در مناطق مرزی ایران و عراق در این ایام، افزود: دو بیمارستان سیار 50 تختخوابی با تمام امکانات رادیولوژی، آزمایشگاه و اتاق عمل نیز در دو منطقه مرزی توسط وزارت بهداشت راه‌اندازی شده‌است و سپاه پاسداران و نیروی زمینی ارتش هم بیمارستان‌هایی برای مقابله با بیوتروریسم و خدمات درمانی به مردم طراحی کرده‌اند.
معاون درمان افزود: از میان 500 دستگاه آمبولانس نیز تعدادی اتوبوس آمبولانس و موتورلانس در مناطق مرزی ایران و عراق نیز مستقر هستند.
جان بابایی با تاکید بر اعزام 40 نیروی بهداشت محیط به داخل خاک عراق گفت که این نیروها به منظور مراقبت از عرضه سالم مواد غذایی غذا و طبخ سالم آنها حضور خواهند داشت.
وی افزود: همچنین 6 کانکس در مرز میان ایران و عراق برای ارائه خدمت به زائرین آماده هستند و براساس تجارب سال‌های گذشته امیدواریم بتوانیم خدمات خوبی ارائه دهیم.
جان بابایی ضمن اشاره به وجود نیروهای پزشکی مجرب، ابراز امیدواری کرد شرایطی فراهم شود تا این پزشکان بتوانند در مرز ایران و عراق خدمات درمانی خوبی ارائه دهند.
وی با بیان این که قرار است برای 200 نفر از پرسنل بهداشتی و درمانی ویزا صادر شود، افزود: صدور ویزا برای این افراد باعث می‌شود تا در مرز برای ارائه خدمات پزشکی به زائرین بتوانند به‌ راحتی تردد داشته‌ باشند.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: همچنین اکیپ پزشکی جهت بیماریابی در مرز ایران و عراق برای ارائه خدمت مستقر خواهند شد و این آمادگی را داریم که پزشکان متخصص و عمومی در بیمارستان‌های عراق مستقر کنیم .

انتهای پیام/